vakvaklı süveter

tamamen evde kalan yünleri değerlendirmek amacıyla başladığım örgü ,sonunda bir süvetere dönüştü.bilenler mutlaka vardır ama örgüye yeni başlayan arkadaşlar tam tarif yazmamı rica ediyorlar.o yüzden detaylı yazıyorum.

72 ilmek başlayıp,lastik ördükten sonra düz örgüye geçtim ve şemayı ördüm.

 

v-yaka süveter örerken,ben önce kol kısmını kesiyorum.kol kesimi bittikten sonra yakayı kesiyorum.o zaman yaka ne çok açık ne de insanın boğazını sıkacak kadar kapalı oluyor.

kol kesimi için önde,önce 3 ilmek,sonra yine 3 ilmek ve sonra da iki ilmek kestim.

sonra yaka kesimine başladım.örgüyü tam ortadan ikiye ayırdıktan sonra,diğer tarafı bekletip,önce bir tarafını örüyoruz.yakayıda beraber öreceğim için,yaka olacak kısma 6 ilmek attım.2 sırada bir,attığımız 6 ilmeğin hemen yanındaki bir ilmeği kestim.resimde de görülüyor.istenen uzunluğa gelince omuzuda üç kerede keserek kapattım..omuzlar biraz eğimli olduğu için,keserken o eğimi vermek gerekiyor.

kol kesimi

yakayı resimdeki gibi,hemen kesmeden önce,beyaz kısmı örüp uzatıyoruz.çünkü o kısım arka yakayı kapatacak.

arkası daha basit.bu sefer kol kesimi,3 ilmek,sonraki sırada 3 ilmek olmak üzere 6 ilmek olacak.arka kol biraz daha kapalı oluyor.

ördük bitirdik.şimdi kaldı kol kenarları.bunun içinde resimdeki gibi,her iki kol oyuntusundan ilmek alıp lastik örüyoruz.

 

veeee  bitttiiiiii

Yorum (22) :: Yorumun hani? :: Bağlantı

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !